Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
9:00-12:00 13:00-17:00
0 ks
za 0 CZK
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

 

| Doprava

PPL

Zásilkovna

 

| On-line platba

SumUp

  

| Partnerské eshopy

            »» ZDE ««

 

DuckDuckGo
Unblock Page
DuckDuckGo blocked this Facebook Page
We blocked Facebook from tracking you when the page loaded. If you unblock this page, Facebook will know your activity. Learn More
Unblock Page
  1. Úvod
  2. Články a info
  3. Zajímavé články pro vás
Posilování imunity v zimním období

Jistě to všichni znáte, jakmile se trochu ochladí, valí se na nás nemoci ze všech koutů a stran. Chřipky, angíny, kašel, rýma, bolesti hlavy, ale i suchá kůže nás trápí zrovna když to nejméně čekáme a potřebujeme.

Abychom se co nejvíce vyhnuli těmto nepříjemnostem, je potřeba posilovat imunitu. Toho dosáhneme nejen zdravým životním stylem (dostatečně dlouhý spánek, zdravá a pestrá strava, pravidelný pohyb), ale také přírodními doplňky stravy, které nám pomohou přirozeně a vyváženě posilovat imunitu. Nejedná se pouze o vitamíny nebo minerály, ale i bylinné doplňky, které imunitu účinně posilují.

Jak tedy na to? V našem obchodě naleznete doplňky, které přirozeně posilují imunitu a pomohou Vám nejen lépe zvládat probíhající nemoce, ale v některých případech se jim i zcela vyhnout.

PREVENCE

- Velice známou rostlinou, která posiluje nejen imunitu, ale která také obsahuje některé vitamíny, beta-karoten, ale také důležité esenciální mastné kyseliny Omega 3, 6 a 9 je RAKYTNÍK. Tato zázračná a všestranná bylina pomáhá nejen posilovat imunitu, ale také účinně pomáhá v boji již s probíhajícími onemocněními typu chřipky, kašle, rýmy.

Stačí tedy používat tablety s obsahem rakytníku nebo cucat bonbóny Grešík Rakytníkové s vitamínem C, Grešík Rakytníkové s medem, Grešík Rakytníkové a to vše doplnit občasným popíjením čaje s obsahem rakytníku, jako např. Grešík Rakytníkový sypaný nebo porcovaný,nebo Grešík Životabudič sypaný nebo porcovanýGrešík Rakytník plod .

- Další skvělou možností jak posilovat imunitu je užívání BETA GLUCANU, který přirozeně zvyšuje obranyschopnost organismu a také velice účinně pomáhá s již probíhajícími onemocněními a dle závažnosti onemocnění jej lze pobírat i ve vyšších dávkách. V případě prevence v zimním období, postačí pobírat tobolky Topvet Beta 1,3 D Glucan z hlívy ústřičné.

Protože je tato látka velice účinná, doporučujeme začít nejdříve menší dávku a postupně přejít na vyšší, jinak hrozí zahlenění organismu či dočasné zhoršení stavu, kterému se dá tímto vyhnout.

Máte již lehkou rýmu a zahleněný krk?
V tomto případě je vhodné začít užívat Epam 900 Imunita, doplněk stravy Borise Tichanovského. Společně s dostatečným množstvím nejlépe horkých tekutin (na ředění hlenu) Vám tyto kapky pomohou uvolnit ucpaný nos a usnadní dýchání.

Tento doplněk stravy je vhodné doplnit bonbóny s obsahem šalvěje Grešík Šalvějové, Grešík šalvějové s medem a čaji s obsahem mateřídoušky či jitrocelu, jako např. Grešík Průduškový sypaný nebo porcovaný,Grešík Mateřídouška a jinými bylinami, které tento stav zklidní, jako např. Babiččin ovocný čaj Hruška se zázvorem, který má silné protizánětlivé účinky.

Trápí Vás suchý kašel?

Pokud důvodem Vašeho kašle je mírné lechtání v krku, které ne a ne přestat, nejrychlejší a okamžitou pomocí je cucání bonbónů, které dočasně zklidní sliznici krku. Nejvhodnější jsou bonbóny Grešík Medové, Grešík Citrónové s medem anebo Grešík Jitrocelové, které mají zároveň protizánětlivý účinek. Pokud potřebujete něco silnějšího, doporučujeme užívat i EPAM 21 Průduškový ve spreji, který obsahuje propolis, mumio, echinaceu aj., které mají silné protizánětlivé účinky.

Máte již chřipku nebo angínu se zvýšenou teplotou?

V tomto případě doporučujeme nejen pobyt v teple a dostatek horkých tekutin, ale také doplňky stravy, které posilují imunitu a pomohou Vám rychleji dostat se zpět do kondice.

Doporučujeme začít užívat přípravky s obsahem ECHINACEI, která nejen velice účinně posiluje imunitu, ale má i výborné desinfekční schopnosti, které její účinky zesilují.

Skvělými jsou čaje s obsahem Echinacei, jako např. Grešík Ovocný čaj s Echinaceou sypaný nebo porcovaný, který také obsahuje ibišek, který obsahuje nejen vitamín C, ale má také protizánětlivé účinky nebo Grešík Hepčík s Echinaceou sypaný nebo porcovaný, kde se kromě šípku nachází i černý bez, šalvěj a jiné účinné bylinky, vhodné při problémech s dýcháním a zahleněním. Dosladit tyto čaje můžete léčivým medem Pleva Zázvor lékařský v medu nebo Pleva Propolis v medu.

Zároveň doporučujeme užívání Grešík 100% Rakytníková šťáva nebo Grešík Mošt Jablko & Rakytník pro ty s citlivějším trávením, kterým by mohla vadit kyselá chuť rakytníku.

Něco na suchou pleť

V zimním období má naše pokožka větší sklon k vysušení a častěji se objeví suchá kůže na obličeji, rukou i kůži vlasové části. Proto je potřeba věnovat větší pozornost hydrataci kůže a pokud je třeba, i častěji promazávat kůži, než jen ráno a večer.

Výborným ošetřením suché pleti obličeje během dne je Topvet Hydratační aktivní krém. Na noc je vhodný Topvet Gelle Royale, který je výživným aktivním krémem s obsahem mateří kašičky.

Na již lehce popraskanou kůži je vhodné doplňovat běžný krém, který používáte s Topvet Propolis s hojivými a regeneračními účinky nebo na pokožku rukou Topvet Propolisová bylinná mast, Topvet měsíčková bylinná mast nebo Grešík Měsíčková mast.

Pro silnější promaštění pletí je také vhodná Grešík Lopuchová mast, která je vhodná i v případě ekzematické pleti nebo Grešík Žindavová mast.

V případě již většího popraskání pleti rukou, chodidel apod., je skvělá Grešík Řepíková mast, která je vhodná na drobné kožní poranění nebo obklady z vývaru řepíku či koupel Grešík Řepíková bylinná koupel.

Přejeme Vám, ať zimní období prožijete v klidu, bez nemocí a pokud přeci jen nějakou tu chřipku nebo nachlazení potkáte, abyste se jí co nejdříve bez výraznějších obtíží zbavili, třeba i s pomocí bylinných výrobků, které u nás naleznete!

Váš MiŠ MaŠ obchůdek

KONOPNÝ ČAJ - 7 důvodů proč ho začít pít

Konopný čaj je jeden z nejzdravějších nápojů na světě. Je plný vitamínů, výživných látek a antioxidantů. Lidé pijí konopný čaj jako prostředek pro úlevu od mnoha zdravotních problémů, od ranních nevolností po stres. Nové, moderní výzkumy nám navíc ukazují mnohem přesněji, jak čaj prospívá našemu zdraví.

 

Tady je 7 úžasných přínosů pro zdraví, které má pití konopného čaje:

 

1. Konopný čaj pomáhá od chronické bolesti

Čaj z konopí je ideální prostředek proti bolesti. To je vlastně jedním z hlavních důvodů, proč se ho lidé rozhodnou pít.

Aktivní složky rostliny jsou při tom absorbovány přes trávicí trakt a játra. Účinky čaje nastoupí přibližně za 30-90 minut od jeho vypití. Nicméně efekt pak trvá okolo 4-8 hodin, jejich vrchol nastává asi 2-3 hodiny od jejich nástupu.

Kvůli pomalému nástupu účinků, které ale trvají dlouhou dobu, vyhledávají pomoc konopného čaje především lidé, kteří trpí chronickými nemocemi, jako je například rakovina, AIDS, MS nebo revmatoidní artritida.

Místo několika menších dávek během dne poskytne dlouhodobou úlevu od bolesti už jediný šálek čaje.

BONUSOVÝ TIP: pro maximální absorpci cannabinoidů zkuste pít konopný čaj na lačno.

 

2. Úleva od úzkosti a deprese

Úzkost a deprese patří mezi nejčastější a nejnepříjemnější psychické obtíže, se kterými se lidé setkávají.
Odhaduje se, že na celém světě trpí depresí přes 350 milionů lidí. A jeden člověk ze třinácti je postižen úzkostí. Úzkostná porucha je například považována za nejčastější psychické onemocnění ve Spojených Státech.

Konopný čaj má mnoho vlastností, které mohou v těchto případech pomoci. Studie ukazují, že konopí obsahuje spoustu látek, které působí na ochranu nervů, které hrají hlavní roli při regulaci emocionálního chování.

Tyto účinky je možné vysvětlit částečně mnoha látkami, obsaženými v konopí. Konopí obsahuje antioxidanty, které pomáhají opravovat buňky a chrání DNA před poškozením. Zároveň má silné protizánětlivé účinky, které působí proti otoku mozku.

Zánětlivé změny v mozku jsou považovány za hlavní příčinu deprese a úzkosti. Snížením zánětu pomáhá konopí k tomu, aby mozek sám úřekonal poškození, způsobené stresem.

Konzumace konopného čaje je uklidňující a je to mírný způsob medikace. Nejenže působí terapeuticky (popíjení a relax u šálku čaje), ale nápoj sám působí na duševní zdraví.

 

3. Zlepšení stavu plic

Věděli jste, že konopí ve skutečnosti podporuje funkci plic, místo aby ji omezovala?
Na rozdíl od tabáku konopí plicní sklípky roztahuje, místo, aby je smršťovalo. Jinými slovy, konopí ve skutečnosti snižuje odpor dýchacího traktu a podporuje průchod vzduchu.

Konopný čaj nabízí alternativu pro lidi, kteří by chtěli využít přínosu konopí, aniž by ho museli kouřit. Je to velká výhoda zvlášť pro ty, kteří bojují s dýchacími obtížemi.

 

4. Podpora zdraví srdce

Pravidelné cvičení a zdravý jídelníček chrání před mnoha různými onemocnění srdce. Nicméně nebude určitě na škodu k nim přidat i konopí.

Podle studie, zveřejněné v časopise Pharmacological Research, cannabinoidy snižují krevní tlak a zlepšují cirkulaci ve tkáních lidského těla. Účinné látky v konopí otevíraní cévy, protože je uvolňují a rozšiřují. Má to význam především když si uvědomíme, že vysoký krevní tlak a ucpané cévy jsou častou příčinou srdečního infarktu a onemocnění oběhové soustavy.

O kouření konopí je známo, že zrychluje srdeční tep kuřáka, zatímco pití konopného čaje může tyto účinky výrazně zmírnit (nebo úplně potlačit). Obzvlášť pokud užíváte nízké nebo střední dávkování.
Pití konopného čaje zpomaluje nástup účinků konopí v lidském těle, protože musí projít trávicím systémem. Účinky jsou proto mírnější a jemnější, v případě že to nepřeženete s množstvím.

 

5. Úleva od příznaků nevolnosti

Nevolnost je příznak, který souvisí s mnoha vážnými nemocemi. Mnoho lidí, obzvlášť například ti, co podstupují chemoterapii, pravidelně trpí nevolností.

Aktivní složka konopí, THC, podporuje chuť k jídlu a přináší úlevu od nevolnosti.
Pití konopného čaje může pomoci zmírnit záchvaty nevolnosti a navíc nedráždí žaludek. Navíc je přínosný v tom, že podporuje zdravou chuť k jídlu. Tím pomáhá předcházet nežádoucímu úbytku hmotnosti, který často trápí pacienty s rakovinou, kteří podstupují chemoterapii.

 

6. Úleva od zažívacích problémů

O konopí se už dlouhou dobu ví, že pomáhá při onemocnění zažívacího traktu.
Pro všechny, kdo trpí chorobami trávicí soustavy, jako je například syndrom dráždivého tračníku nebo Crohnova choroba, může pití konopného čaje přinést úlevu od křečí, průjmu nebo zácpy. Průzkumy ukazují, že se zdá, že konopí se váže na endogenní cannabinoidní receptory v zažívací soustavě a tím působí proti svalovým křečím, bolestem, a podporuje střevní pohyby.

Pití konopného čaje může být skvělý způsob, jak zmírnit tyto nepříjemné příznaky, související s onemocněním zažívací soustavy, protože cannabinoidy se dostanou přímo do žaludku a střev.
Takže místo toho, abyste jedli potraviny s konopím, které mohou citlivý žaludek dráždit, zkuste konopí vypít. Nejen že samotné popíjení čaje vám přinese uvolnění a klid, ale konopný čaj působí, což váš zážitek ještě podpoří.

 

7. Prevence proti propuknutí Alzheimerovy choroby

Může pití konopného čaje opravdu působit jako prevence proti Alzheimerově chorobě? Podle mnoha vědeckých studií zní odpověď ano.

Preklinické studie, zveřejněné v časopise Journal of Alzheimer’s Disease odhalily, že malé dávky THC zpomalují produkci beta-amyloidních proteinů. Beta-amyloidní proteiny jsou znakem, charakteristickým pro Alzheimerovu chorobu.

Přesto, že se zatím jedná o předběžná zjištění, mnoho studií naznačuje že cannabinoidy působí jako ochrana nervových vláken – to je klíčový faktor při prevenci propuknutí Alzheimerovy choroby.

Než budete opravdu chtít vyzkoušet účinky konopného čaje, vždy se poraďte se svým lékařem, obzvlášť pokud užíváte nějaké předepsané léky.

Zdroj: www.konopnazeme.cz

Novinky z našeho blogu

Použití CBD při léčbě celiakie
19.01.2020
Použití CBD při léčbě celiakie
Celiakie je celoživotní autoimunitní onemocnění způsobené nesnášenlivostí lepku (glutenu). CBD je celosvětově uznáván pro své příznivé účinky na zdrav... číst celé
Další SLEVOVÝ KUPÓN pro Vás!
14.12.2019
Další SLEVOVÝ KUPÓN pro Vás!
Máme pro Vás další slevový kód na nákupy! číst celé
  Sleva od MiŠ MaŠ obchůdku u partnerského výrobce Zelená země pro Vás
11.10.2019
Sleva od MiŠ MaŠ obchůdku u partnerského výrobce Zelená země pro Vás
Sleva od MiŠ MaŠ obchůdku u partnerského výrobce Zelená země na Váš nákup! číst celé
Jak v sobě spolu s jarem probudit energii? Pomůže příroda
Jak v sobě spolu s jarem probudit energii? Pomůže příroda
Teplé počasí a probouzející se rostliny, ptáci i hmyz potvrzují, že jaro už je definitivně tady. Ne na každého ale mají sluneční paprsky stejný vliv. ... číst celé
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zasíláme jednou měsíčně.

 

 

Partnerské weby MiŠ MaŠ obchůdku » více zde «

 

              Cestuj s Katkou   WIKY hračky  Orsay  About You  Biooo

           LeChocolat.cz  Ošatka.cz  Povlečemevás.cz  Trihorse.cz  Zážitky.cz

cz-970x90-jestli-chces-bazen-1577953706.jpg

Vše o nákupu

Doprava a platba

Obchodní podmínky

Jak objednávat

Věrnostní program

| Ohodnoťe nás

 Ohodnoťte nás na Heuréka.cz

MiŠ MaŠ obchůdek na Firmy.cz

 

2017-2021 © MiŠ MaŠ obchůdek, všechna práva vyhrazena

Kontakty

MiŠ MaŠ obchůdek - provozovna

Chržínská 51, Velvary

Více informací  » »

Rychlé kontakty
Romana Vošická
Romana Vošická
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.